Nymburk - Prostějov 81:65

Nymburští hráči vstoupili do zápasu o mnoho lépe než v prvním utkání v pátek. Hosté hořeli v obraně, nedokázali zastavit rychlé protiútoky domácích a přes výškovou převahu pod košem nedokázali ani lépe doskakovat. V poločase byl poměr doskoků 21:8. Domácí také v první polovině velice přesně stříleli. Z kratší vzdálenosti za dva body proměnili každou druhou střelu a ve střelbě za tři body dosáhli dokonce úspěšnosti 60%. Právě střelba z perimetru byla jedou z příčin poločasového vedení o dvacet bodů a byl to také největší rozdíl oproti prvním, pátečnímu, zápasu. Polovinu trojek dal za necelých 12 minut na palubovce kapitán Ladislav Sokolovský a z podkošového prostoru se dařilo Petru Bendovi. Nymburští hráči z perimetru Lewis a především Slezák se zase tlačili do vnitřního prostoru a vykoledovali si na sebe sedm faulů. Z deseti nařízených trestných hodů dali 9 bodů. Mezi hráči soupeře se prosadil jen Landry, který za 6 minut dal 9 bodů, poté ho ale odražená pata už do utkání nepustila.

Ve druhém poločase hosté nerezignovali a snažili se hrát alespoň o čest. Vzhledem k tomu, že trenér Katzurin od druhé poloviny třetí čtvrtiny více střídal a pouštěl na hřiště hráče, kteří obvykle tolik minut neodehrají, dokázali se Orli bodově trochu přiblížit. Deset bodů Aleše Chána přispělo k tomu, že hosté poslední čtvrtinu dokonce o šest bodů vyhráli. Nikomu z domácích fanoušků to už nevadilo a na konci utkání vyprovodilo svoje hráče bouřlivým potleskem.

Po dvou domácích zápasech se série přesouvá na Hanou. V Prostějově se v úterý od 18.00 hodin střetnou oba týmy ve třetím zápase a o den později v půl deváté večer může být čtvrtý zápas už letos posledním. Série se totiž hraje na čtyři vítězné zápasy.

Fanoušci Nymburka mohou být přitom. Klub totiž pořádá na oba zápasy autobusové zájezdy.

"Dnes jsme hráli velmi soustředeně. 25. až 26. minut bych náš výkon považoval za velmi dobrý. Vybudovali jsme si v tomto období dostatečný bodový náskok, ale pak naše koncentrace a výkon šly trochu dolů. Povšechně jsem ale samozřejmě spokojen, máme na kontě druhé vítězství. V druhé polovině jsme se snažili rozdělit minuty mezi hráče tak, abychom nikoho nepřetížili před dalšími zápasy. Zápasy v Prostějově budou s jinou atmosférou,očekávám velmi těžký boj v úterý. Prostějov se zcela jistě pokusí najít energii v domácím publiku a my musíme být opět na sto procent mentálně připraveni," řekl po utkání trenér Nymburka Muli Katzurin.

"V prvním poločase hrál Nymburk skoro bez chyby. Vycházel ze skvělé obrany, když nám dával jen velmi málo otevřených pozic ke střelbě. To málo, které jsme měli k dispozici jsme nedokázali proměnit s dobrou úspěšností. Na druhé straně Nymburk střílel s vysokou úspěšností. Mámedva dny na to, abychom se pokusili nalézt síly na další průběh série. Semifinále nás stálo hodně sil a měli jsme jen dva dny oddychu před finále. V pátekse v druhém poločase zranil Landry, má bolestivě odraženou patu a nad jeho startem v dalších zápasech visí otazník," uvedl kouč Prostějova Peter Bálint.

(Tomáš Laš)