V kuloárech se šušká o tom, že nymburský basketbalový klub, jehož mužský A – tým v současné době bojuje o desátý titul mistra republiky za sebou, změní v létě svůj název. Bude se jmenovat Lev Nymburk?

To je ve hvězdách. A mluvit o tom nehodlá ani vedení klubu. „Nic k tomuto zatím nebudeme vydávat a nebudeme se ani vyjadřovat. Vše se objasní až v červnu na tiskové konferenci. Zatím tedy nic nového není," uvedl tiskový mluvčí nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Proslýchá se však to, že by měl klub získat i nového majitele nebo alespoň vlivného sponzora. Zpráva o tom, že tým koupila finanční skupina, jíž patří i hokejové celky Lev Praha a Sparta Praha, už proběhla dokonce i televizním zpravodajstvím. Oficiálně to ale nikdo nechce potvrdit.

Těžko tedy v současné době soudit, zda kádr zůstane v tomto složení, nebo dojde k jeho obsáhlé obměně. Spekuluje se také o tom, že přijde nový trenér. „To necháváme také jako překvapení. Mlčíme a mlčíme. V červnu bude vše jasné," mlžil Šimeček.

Co je tedy jasné? Snad jen to, že A – tým bude hrát příští ročník mezinárodní VTB ligu.

A přes kvalifikaci se bude snažit postoupit do základní části Euroligy. Kdyby se to nepodařilo, hráli by nymburští košíkáři Eurocup.

Jeden z věrných fanoušků Martin, který pravidelně navštěvuje zápasy nymburských basketbalistů, se však obává toho, že zápasy elitního týmu už v Nymburce neuvidí. „Říká se, že elitní tým by se mohl přestěhovat do Prahy., kde by se hrály všechny mezinárodní západy. V Nymburce by působil druhý tým s jinými hráči, který by hrál domácí nejvyšší soutěž. To by mě hodně mrzelo, do Prahy na ně nebudu mít čas jezdit. Ale nevím, jestli to není fáma," říká Martin.

Ani tohle nechce nikdo komentovat a vedení odkazuje na červnovou tiskovou konferenci. Tedy až bude po sezóně a jak všichni věří, Nymburk bude desetinásobným mistrem v řadě. V semifinále zatím Pardubicím nedává žádnou šanci, v prvním i druhém zápase je přehrál rozdílem třídy.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ, MIROSLAV S. JILEMNICKÝ