Do utkání vstoupil lépe český tým , když po třech a půl minutách vedl 8:2. To soupeře probralo a na konci šesté minuty už vedl v poměru 11:10. Stalo se tak poprvé a naposledy v této části hry. V jejím závěru úřadoval zejména Gray.

Druhý kvartál sice zahájili vyrovnávacím košem hosté, ovšem to bylo z jejich produkce na dlouhou dobu vše. Nymburk upletl za pět minuty třináctibodovou šňůru a ujal se vedení 31:18. Domácí se trochu uspokojili a Podgorica během několika vteřin stlačila ztrátu pod deset. Na to zareagoval nymburský kouč oddechovým časem. Ten však jeho svěřencům nepomohl, a tak za necelé dvě minuty následoval další. Černohorci však pokračovali ve smazávání manka a poločasový stav se zastavil na skóre 37:31 pro Nymburk.

Hostům podařený závěr první půle vlil do žil novou krev a po přestávce se začaly dít věci. Podgorica během pěti minut zcela otočila stav a dostala se o jeden bod do plusu – 40:39. Nymburští střelci v tu chvíli spali dvě stě třináct vteřin. Pak se oba týmy nějakou chvíli střídaly ve vedení. V závěru třetího dějství si domácí napravili reputaci a soupeři znovu unikli o šest bodů. Největší podíl na tom měl Sokolovský, který zaznamenal dvě trojky krátce po sobě. Tu druhou trefil s klaksonem.

Čtvrtou část otevřel trojkou Křemen a náskok Severočechů vzrostl na devět bodů. Soupeř se snažil řešit situaci dalekonosnými pokusy, ovšem při neúspěších od tohoto záměru brzy upustili. Vrátili se k nájezdům pod koš. Nymburk se tentokrát nehodlal dopustit střeleckého výpadku a za výhrou ho táhl zejména Justin Gray. Dvě minuty před koncem svítilo na ukazateli skóre 67:62.

Jako důležitá se ukázala trojka Graye, neboť protivník oplatil stejnou mincí. Podgorica přesto ještě zdramatizovala zápas. Čtyřicet vteřin před koncem snížila na rozdíl dvou bodů. Po taktickém faulu Lee proměnil pouze jeden trestný hod. Černohorci zkoušeli trojku, nedali, ovšem Nymburk školácky ztratil míč, ale soupeř už trojku nedal. V závěru proměnil dvě šestky Schilb a český mistr tak mohl kromě Mattoni NBL slavit výhru i v evropském poháru.

ČEZ Basketball Nymburk – Budučnosť Podgorica 75:70 (18:16, 37:31, 54:48)

Body: Gray 22, Lee 13, Schilb 12, Benda 10, Sokolovský 10, Jagodnik 5, Křemen 3 – Mičov 16, Maraš 14, Gordič 11, Otaševič 10, Dašič 9, Šimonovič 4, Popovič 3, Bojovič 3. Rozhodčí: Bitton (Izrael), Nuran (Turecko), Cardusová (Španělsko). Trojky: 6:5. TH: 15/16:17/22. Fauly: 23:24. 5 chyb: 38. Sokolovský, 40.Gray – 40. Šimonovič, 40. Otaševič. Diváci: 4 627.

Ohlasy trenérů:

Muli Katzurin (Nymburk): „Byl to velmi vyrovnaný zápas s těsným rozdílem ve skóre až do konce. Oba rozehrávači soupeře vyvíjeli na naše rozehrávače Graye a Leeho velký tlak, na který nejsme z Mattoni NBL zvyklí. Abyste věděli, o čem mluvím, stačí se podívat na těla obou hráčů. Jsou samý šrám. Chválím ale své hochy za to, že se dokázali přizpůsobit tvrdé hře soupeře. V závěru jsme byli unavení, stálo nás to několik nedoskočených míčů v obraně, ale únavu jsme přemohli bojovností.“

Dejan Radonjič (Podgorica): „Gratuluji mužstvu Nymburka k vítězství. Ze začátku jsme nehráli podle našich představ, měli jsme tam určité problémy. Začali jsme hrát až na konci druhé čtvrtiny, kdy jsme se dostali soupeři na dostřel. V průběhu celého zápasu jsme byli za Nymburkem a museli dotahovat jeho náskok. Ke konci jsme byli blízko vyrovnání, ale bohužel se nám to nepovedlo.“