První dva zápasy se hrají na palubovce Nymburka ve Sportovním centru. Sobotní utkání začne v 17.30 hodin, nedělní pak v 18 hodin.

Nymburk je samozřejmě jasným favoritem a tomu nahrává i fakt, že Prostějov sužují zranění. „Na jednu stranu bude záležet, v jakém budou složení. Ke mně se dostalo, že Dušan Pandula má jít na operaci a kdo ví, kolik jich bude. Na tom bude hodně záviset jejich výkon a je také otázkou, kolik jim zbylo síly," uvedl před prvním zápasem nymburský hráč Tomáš Pomikálek.

Podobně mluví i Lukáš Palyza. „Prostějovští možná vzhledem ke své sestavě nebudou od finále mnoho očekávat. My se tím nesmíme nechat ukolébat. Hráči v Prostějově jsou vyhraní, na palubovce tráví převážně třicet minut a série nebude lehká. Přesto věřím, že série bude poklidná, především pokud budeme hrát svou hru," uvedl Palyza.

Série se hraje na čtyři vítězné zápasy a už ve čtvrtek by mohlo být jasno. „My s tím všichni počítáme. Na další dny už máme připravený jiný program (smích)," uvedl Vojtěch Hruban, další nymburský basketbalista.

Vladimír Malinovský
Tomáš Laš