V osobě Rudolfa Skřivánka získává Akademie zkušeného basketbalistu, absolventa Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze, který je zároveň držitelem nejvyšší trenérské licence A. Dlouhé roky vedl tým mužů TJ AŠ Mladá Boleslav ve druhé i první lize, byl pedagogem na sportovní základní škole v Mladé Boleslavi, a tak se v jeho osobě snoubí zkušenosti s vedením týmu dospělých a mládeže. 

Nový kouč má i vztah k nymburskému A-týmu, jehož byl krátkou dobu i členem. Hned v prvním roce působení BK GA Nymburk v NBL byl Rudolf Skřivánek na soupisce, ale shodou nepříjemných okolností z důvodů nemoci a zranění, nakonec do zápasu v NBL nezasáhl. I přesto má nový člen Akademie s nejvyšší soutěží své zkušenosti, když byl členem kádru Pardubic, Sokola Vyšehrad a Chomutova v Národní basketbalové lize. 

Před vstupem do trenérského kolotoče BA Nymburk Rudolf Skřivánek řekl: „Cílem je vychovávat jedince, formovat kolektiv a hrát o medaile. O všechny tři aspekty se budu snažit. Někdy jste s týmem víc než s vlastní rodinou, tak pevně věřím, že to bude fungovat i po lidské stránce. A že přebírám tým po Pavlu Benešovi? Spíše to beru jako výhodu. Pavel Beneš byl vynikající hráč a teď je i výborný trenér. Družstvo bylo určitě skvěle připraveno a budeme mít na čem stavět.“ (mal, tl)