NYMBURK – BILBAO  69:83

Pouze vítězství dávalo domácím basketbalistům šanci na další postup. To se ale nestalo a devítinásobný český šampion se po zápase ve Valencii se soutěží pro letošní sezonu rozloučí.

„Naděje tady byla. My jsme si to ale prohráli v předešlých dvou zápasech na vlastní palubovce, ve kterých jsme nezvládli koncovky," řekl ihned po utkání nymburský hráč Petr Benda.

Jeho tým vstoupil do utkání špatně a v poločase prohrával už o osmnáct bodů. Naopak hosté byli při střelecké chuti a jejich bodový účet v polovině zápasu byl 54. V dalších minutách se Nymburku  podařilo sice stáhnout manko jen na pět bodů, ale Bilbao už si výhru vzít nenechalo.

Největší rozdíl byl hlavně v obraně. Hosté byli pečliví, o čemž svědčí sedmnáct nymburských ztrát.

Nymburku jakoby docházely síly. A to na úkor přesných střel. Mužstvo táhli opět Radoslav Rančík s Petrem  Bendou, kteří byli nejlepšími střelci týmu, navíc skvěle doskakovali. „Podáváme nevyrovnané výkony, výpadky máme v obraně i v útoku a to rozhoduje," dodal Benda.

Nejvíce bodů: Rančík 19, Benda 17, Hruban 11 – Rakovič 18, Vasiliadis 17, Zisis 11. Rozhodčí: Dozai (Chorv.), Mattioli (Srb.), Juras (Srb.). Fauly: 19:17. Pět chyb: 37. Benda (Nymburk). TH: 12/7 – 18/16. Trojky: 6:7. Diváci: 2220.