Než obhájci titulu z Nymburka nastoupí ke svému prvnímu ligovému zápasu, kterým je souboj doma proti Ostravě, propotí jeho hráče ještě hodně trik v přípravě. Ta začíná 17. srpna, ale sestava bude zatím okleštěná. Chybět bude hlavní trenér Ronen Ginzburg. „Pro klubovou přípravu to neznamená žádnou významnou komplikaci. Jednak to není první sezona, kdy jsme v této situaci, za druhé bude příprava s Orenem Amielem stejně kvalitní. Po skončení mistrovství Evropy bude ještě dostatek času doladit na soustředění ve Slovinsku, aby byl start do sezony podle našich představ,“ poznamenal k přípravě trenér Ginzburg. 

Na startu tréninkového drilu budou chybět reprezentanti, připravující se na mistrovství Evropy, což aktuálně obnáší Martina Peterku, Martina Kříže, Tomáše Vyorala a Jaromíra Bohačíka a na první týden dostali volno ještě Gino Lawrence a nová posila Quincy Diggs. Aby se do rotace při přípravě zapojilo více hráčů, dostali pozvánku na přípravu s A-týmem někteří výborní junioři a kadeti. Skvělou příležitost zažít atmosféru i náročnost tréninků nejlepšího českého týmu dostanou Martin Holoubek, Rostislav Jirák (U17), Miroslav Kulich, Filip Novotný a Dominik Plešingr (U19). 

Kořením přípravného kempu a hlavně očekávaným vysvobozením z každodenního drilu jsou přípravné zápasy. V tento okamžik je pevně dáno několik termínů a soupeřů. První přípravný zápas čeká na hráče 5. září a soupeřem na nymburské palubovce bude Kolín, od letoška vedený Pavlem Benešem. O čtyři dny později čeká první mezinárodní konfrontace s týmem Weissenfelsu. Zápas se bude hrát v Německu. Od 15. do 17. září se basketbalisté zúčastní turnaje v polské Toruni, kde absolvují tři zápasy a v rámci kempu ve slovinském Zreče, kdy už bude tým kompletní, změří svoje síly s účastníkem Ligy mistrů Olimpijí Ljubljana a účastníkem Adriatické ligy Krka Novo Mesto. Prvního října, jen čtyři dny před prvním utkáním NBL, plánuje realizační tým ještě jedno domácí přípravné utkání jako generálku na start do osmnácté soutěžní sezony. Soupeř v této chvíli není znám, ale bude to klub mimo Českou republiku.

Vladimír Malinovský, Tomáš Laš