„Na Slovensku nás nečeká vůbec jednoduchý zápas. Už první naše utkání v Nymburce ukázalo, že oba týmy jsou velice vyrovnané a že se může rozhodovat v maličkostech,“ vzpomenul trenér nymburského družstva Daniel Kurucz utkání jen měsíc staré, kdy domácí DSK zvítězilo těsně 71:70.

Tehdy se však mohl trenér spolehnout na větší počet hráček. „Aktuální situace není příznivá. Určitě nebude hrát Eliška Mircová a Johanna Prytz. Míša Krejzová bude sice v dresu, ale zda po čtrnáctidenní absenci bude moci nastoupit, teď nemohu říct,“ vyjmenoval tři hráčky, které byly během reprezentační pauzy zraněné.

Zatímco u Mircové a Krejzové je absence v řádu dnů, pro Prytz letošní sezona skončila kvůli přetržené achilovce.

O síle soupeře svědčí nejen vyrovnaný duel v minulém utkání obou soupeřů, ale také totální nadvláda Ružomberku nad ostatními týmy slovenské ženské ligy. V devíti zápasech SBL neprohrály ani jednou a výsledky posledních dvou utkání budí respekt – 104:32 a 109:36. Vlastně jednou porážku v letošní sezoně vůbec jim připravily nymburské hráčky.

„Bylo by velice příjemné Ružomberok porazit i na jejich palubovce, ale ani prohra nic zásadního z hlediska postupových šancí neřeší,“ zůstává vyrovnaným trenér Kurucz, ale je jasné, že požene své hráčky do boje s maximální snahou o výhru.

Připomeňme, že do play off postoupí ze čtyřčlenných skupin nejlepší dva týmy a dva nejlepší ze třetích míst v porovnání pěti skupin divize Západ.

Poslední dva zápasy odehrají nymburské ženy ve středu 5. prosince proti slovinskému Celje a ve čtvrtek 13. prosince proti maďarskému Szekszárdu. Oba zápasy začínají v 19:00 hodin ve Sportovním centru Nymburk.

Tomáš Laš