Tým, který ve své čtyřicetileté historii vyhrál čtrnáctkrát domácí nejvyšší soutěž a stejný počet titulů si zapsal i v Belgickém poháru. V posledních třinácti letech Oostende soupeří o belgický trůn s družstvem Charleroi. Aktuálně mají oba kluby stejný počet šesti titulů. Jen v roce 2005 jim korunu vyfoukl klub Bree.

S belgickým basketbalem se tým desetinásobných českých šampiónů střetával poměrně často na začátku svého působení v Mattoni NBL, když cesty za přípravnými zápasy směřovaly do těchto destinací. V mistrovských zápasech se Nymburk s Oostende utkal celkem čtyřikrát. Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná. Nymburk dokázal Belgičany jednou porazit v sezoně 2007/08 při své první účasti v ULEB Cupu, jak se jmenoval předchůdce dnešního Eurocupu, a pak při minulé kvalifikaci o Euroligu. Prohru zaznamenal v odvetném zápase v sezoně 2007/08 a také v prvním letošním měření sil.

„Je to tým, který hraje hodně kolektivně, má hodně kvalitních střelců a díky tomu jsou špatně čitelní a obrana se tak nemůže příliš zaměřovat na konkrétní jednotlivce. Očekávám vyrovnané a zajímavé utkání, které rozhodně nebude jednoduché. Pravdou je, že styl hry Oostende nám sedí více než třeba hra Novgorodu," nechal se slyšet nymburský basketbalista Vojtěch Hruban.

Zopakujme základní informace: zápas začíná v Tipsport Areně v Praze v 18:30 hodin, soupeřem Nymburka je belgický mistr Telenet Oostende.

Tomáš Laš