„V této konkurenci jsme měli dva zástupce – U19 a U11," uvedla trenérka Sadské Blanka Žánová.

Oba týmy začínaly hned první den, na malé čekal soupeř z Košic, na U19 slovinské Konjice. Malé vosy si se soupeřkami poradily velmi lehce, měly za sebou náročný hrací víkend se čtyřmi zápasy, ale žádné hrací manko na rozdíl od dorostenek, které stojí již pět týdnů, protože skončily na špici ligové tabulky a čekají na soupeře pro play off. Rozjížděly se pomalu, a tak první zápas prohrály 50:42. Další den byl úspěšný pro oba týmy. Malé si celkem hladce poradily s BC Maribor i FC Felix Zasavje a postoupily do semifinále. Velké si výhrami nad Tallina Kalev a FC Ljubljana také zajistily postup mezi nejlepší tři týmy skupiny U19.

Minižákyně narazily v semifinále na velmi silný tým Ljubljani, u kterých si organizátoři nechali dokonce předložit pasy hráček, protože nikdo nevěřil, že tak velké hráčky mohou být v této nejmladší kategorii. „Vše bylo však v pořádku, a tak jsme vstoupili do zápasu s obrovským respektem. Ten se projevil v množství nedaných šancí a soupeř po první části o osm bodů vedl. Na počátku druhé čtvrtiny byla velmi tvrdě faulována naše nejlepší hráčka, která zápas nedokončila, ale místo abychom byli oslabeni, holky se kously a začaly soupeřky „zlobit". Nedarovaly jim nic zadarmo, každou ránu vrátily dvakrát a tuto čtvrtinu dokonce vyhrály. Bohužel manko z první části se již nepodařilo smazat a tak nám zbýval boj o třetí místo," popisovala Žánová. „Tam jsme narazili na první český tým, Valosun Brno, se kterým jsme si jasně poradili a první medaile byla doma," měla radost trenérka.

Hráčky kategorie U19 se potýkaly se zraněními a obě finálová utkání prohrály. Přesto jim také náleží bronz. „Výprava byla z našeho pohledu velmi úspěšná a velkým i malým holkám musím poděkovat za vystupování i přístup ke všem zápasům," dodala Blanka Žánová.