NYMBURK – LIETUVOS RYTAS  61:76

Nymburk nastoupil bez zraněných opor Petra Bendy a Scottieho Reynoldse, i tak ale začal proti velkému favoritovi velmi dobře a vedl 10:2.

A to zejména zásluhou Radoslava Rančíka, který dal všech úvodních deset bodů, přestože ho pod košem bránil velezkušený Darius Songaila, jenž strávil osm sezon ve slavné NBA.

Rančík však dlouho postrádal střeleckou podporu od spoluhráčů a Rytas rychle dotáhl na 12:12. Vyrovnaný stav trval až do 16. minuty, pak ale hosté výrazně zlepšili obranu a do poločasu utekli na devět bodů.

Nymburku se nepovedlo ve druhé půli zaútočit, naopak Rytas zvýšil ve třetí čtvrtině vedení až na osmnáct bodů a zkušeně si hlídal vítězství.

Nymburk na mezinárodní scéně prohrál počtvrté za sebou a poprvé v Tipsport Areně, kde našel svůj nový domov pro souboje se zahraničními týmy.

Nepomohlo ani sedmnáct bodů Radoslava Rančíka. Hosté přehráli českého šampiona zejména jedenácti  úspěšnými trojkami.

Nejvíce bodů: R. Rančík 17, Page 15, Mahalbašič 12 – Gecevičius 20, Jelovac 16, Songaila 10. Fauly: 21:27. TH: 23/18 – 14/9. Trojky: 5:11.

Další zápas hrají nymburští košíkáři už v úterý od 18.30 hodin, kdy hostí v pražské Tipsport aréně v rámci Eurocupu tým Dragons Quakenbrück.

(čtk)