SPARTA PRAHA – NYMBURK B 77:73

V nymburské sestavě se objevili všichni čtyři hráči, kteří figurují na soupisce A – týmu – Martin Kříž, Martin Peterka, Matěj Svoboda a Theodor Dlugoš, kteří byli doplněni z větší části hráči z U19.

Družstvo, kterému chyběl hlavní trenér Lubo Růžička, který byl v ten samý okamžik na lavičce národního týmu v utkání proti Lotyšsku, nevstoupilo do zápasu dobře.

V první čtvrtině dělali hloupé chyby a ztráty, které umožňovali soupeři lehké skórování. Hra nymburského týmu byla zbytečně nervózní a hráči mnohdy nevěděli, co mají na hřišti dělat. V poločase Nymburk prohrával o deset bodů.

Ani vstup do třetí čtvrtiny nepřinesl změnu herního stylu a GBA se dostala do vedení až o šestnáct bodů. V poslední čtvrtině se hostující tým pokusil ještě utkání zvrátit pomocí zónové obrany. Minutu před koncem se dokázal přiblížit na rozdíl čtyř bodů, ovšem soupeř poté trefil trojku a definitivně tak odrazil odpor nymburského týmu.

Hlavními faktory neúspěchu byly zbytečné ztráty, nízká úspěšnost trestných hodů a celkový herní projev, kdy hráči mnohdy nevěděli, co mají hrát v útoku a v obraně. Basketbalisté Nymburka si tak mohou přát, aby v příštím zápase, který je čeká za dva týdny na Sokole Pražském, předvedli lepší výkon a přivezli si své první vítězství.

Body Nymburka: Peterka 27, Svoboda 24, Kříž 16, Rykl 3, Senohradský 2, Kolář 1. Čtvrtiny: 18:15, 20:13, 18:16, 21:29.

Tomáš Laš