Kadeti Nymburka v této sezoně prohráli pouze jedno utkání a to v posledním kole základní části. Shodou okolnosti právě se semifinálovým soupeřem Snakes Ostrava. „Mrzí mě prohra v posledním zápase, ale je třeba říci, že jsme si o ni koledovali už delší dobu," uznal trenér nymburských kadetů Ladislav Sokolovský.

Program Final 4
SOBOTA
16:00 Nymburk – Ostrava
18:30 USK Praha – Pardubice

NEDĚLE
12:30 zápas o třetí místo
15:00 finále

Spanilá jízda Středočechů je v očích ostatních trenérů pasuje do role favorita společně ale s USK Praha. „Nymburk bude chtít využít domácí prostředí k titulu," říká David Panáček, trenér Ostravy a hráč nymburských ligových začátků, který se však s trenérem Sokolovským v NBL setkal jen jako soupeř.

Když se ještě hrála na „Komendě" (hala ZŠ Komenského Nymburk – pozn. red.) Národní basketbalová liga mužů, bývalo zde vždycky plno. To samé očekávají pořadatelé Final 4 U17 i o tomto víkendu. „Cestuje s námi početná kolonie fanoušků, takže je určitě bude hodně slyšet," varuje trenér Pardubic Jan Procházka. „Vypravujeme autobus fanoušků," hlásí ze severu Moravy Panáček.

Trenér Sokolovský věří, že ani nymburští kluci v tom nebudou sami. „To je věc, na kterou se moc těším, protože věřím, že bude vždy v hale plno, zejména na zápasy domácího týmu," dodal kouč domácího týmu. (tl)