Nymburk nemohl zapojit Jaromíra Bohačíka, který má zatím naordinovaný klid kvůli poraněnému svalu. Přesto to nebylo příliš znát. Hosté převzali otěže zápasu hned na úvod, i když Hradec vyrukoval se zónovou obranou.

„Zónu jsme čekali, ale stejně nás s ní trochu trápili, protože oni to hrají stylem, se kterým jsme se ještě nesetkali. Nakonec jsme ale našli recept,“ poznamenal Martin Peterka z týmu vítězů.

Nakonec jeho slova o nalezení zbraně potvrdil i konečný bodový účet, jenž je letošním rekordem v počtu nastřílených bodů. „Dali jsme hodně bodů, ale hodně jsme jich také dostali,“ postěžoval si Martin Peterka.

Hradec proměnil i několik rychlých protiútoků dlouhou přihrávkou přes celé hřiště. Nicméně hosté dokázali domácí přehrát především v podkošovém prostoru, odkud získali šestasedmdesát bodů proti hradeckým dvaceti osmi. Nymburk docílil velice přesné střelby za dva body (72%). Měl také 28 asistencí, 11 zisků a pouze 9 ztrát.

Hradec měl relativně dobrý vstup a do desetibodové ztráty se dostal až na konci první čtvrtiny, která se prohloubila do konce prvního poločasu na skoro dvacet bodů. Vstup a závěr třetí čtvrtiny patřil Sokolům, kteří díky tomu dokonce čtvrtinu vyhráli. Nicméně v poslední části zápasu zcela odpadli.

„Ke konci jsem zapojil ve větší míře lavičku a nového hráče,“ vysvětlil Lubomír Peterka, trenér Hradce, proč se jeho tým propadl až od čtyřicetibodové ztráty.

Hosté protočili všech jedenáct zdravých hráčů, každý dal nějaký bod a minuty byly rozděleny všem hráčům v rozmezí patnáct až dvacet tři minut.

Hradec Králové – Nymburk 80:117

Nejvíce bodů: Tresač 19, Lošonský 13, Ridgeway 11, Sedmák 10 - M. Peterka 18, Kříž 16, Pumprla 15, Benda 12, Hruban a Rogič po 11. Trojky: 10:6. Doskoky: 33:45. Fauly: 15:16. Čtvrtiny: 18:31, 20:28, 27:25, 15:32.