Nymburk – Brno 98:63

Domácí začali šňůrou 9:0, za poločas povolili brněnským hráčům pouhých sedmnáct bodů. Sami jich měli na svém kontě 56. A nebylo co řešit.

„Začali jsme dobře, potřebovali jsme zápas využít k tomu, abychom si vyzkoušeli nové věci na Ligu mistrů. Jestli se to povedlo, to je těžké hodnotit. První poločas byl dobrý, ale ve druhém jsme dostali dost bodů,“ vyprávěl po utkání domácí basketbalista Martin Kříž „Půlka třetí čtvrtiny a celé poslední část od nás byla v obraně špatná, tohle se nám nesmí stávat, obzvlášť jestli chceme něco předvést v Lize mistrů,“ připojil Kříž.

Skvělý vstup do utkání si pochvaloval i domácí trenér. „Zabili jsme zápas hned v úvodu a to bylo pro nás důležité a tak jsme to měli v plánu, abychom mohli lépe rozdělit minuty mezi všechny hráče rovnoměrně. Přeji Brnu hodně štěstí v dalších zápasech,“ řekl na pozápasové tiskovce trenér nymburského mužstva Oren Amiel.

Také Jaromír Bohačík, křídlo ČEZ Basketball Nymburk, hodnotil utkání jako vydařené. Hlavně jeho start. „Hodně důležitý byl začátek utkání. Do začátku zápasu jsme přišli hodně koncentrovaně a od toho se to odvíjelo další pokračování utkání,“ řekl autor jednadvaceti nymburských bodů. (mal)