„Přesvědčili jsme se o tom, že poslední krok je nejtěžší. Hradec za žádnou cenu nechtěl pustit svoji šanci. Několikrát jsme jim během zápasu utekli na větší rozdíl, ale Hradec se vždycky dokázal vrátit třeba zlepšenou obranou nebo střelbou z dálky nebo obojím. Bylo důležité, že jsme je ani jednou nepustili do vedení a zápas jsme si stejně jako ten první v sérii ohlídali až do konce docela s přehledem. I přesto, že Hradec hrál tak dobře, my jsme prostě byli lepší," byl po utkání spokojený nymburský kouč Daniel Kurucz.

Ani třetí zápas v letošní sezoně proti Sokolu Hradec Králové na nymburské palubovce nebyl jednoduchý. Ve vedení sice byly domácí hráčky po převážnou část zápasu, ale dramatickému závěru to nezabránilo. Hostující basketbalistky hrály opět s maximální snahou a dokonale využívaly jakéhokoliv polevení v obraně, jakékoliv ztráty, aby zaútočily a snažily se průběh zápasu zdramatizovat. Nymburk stejně jako v minulém utkání hosty převálcoval na doskoku a k tomu přidal ještě osm zblokovaných míčů. Jenže dopustil jsme se dvaceti ztrát a z toho osm jich přišlo v poslední čtvrtině.

Z hlediska vývoje zápasu byly pro domácí hráčky rozhodující momenty ve druhé a třetí čtvrtině. Po vyrovnané první desetiminutovce, kterou vyhrály až střelami v poslední půl minutě, poprvé výrazněji odskočily v části druhé. Za stavu 24:19 byla při nájezdu faulována Alena Huňková a úspěšným trestným hodem dokončila tříbodovou akci. Po krocích Rosenbaumové se za tři trefila Veronika Bortelová a poprvé se rozdíl ve skóre zvýšil nad deset bodů. Když pak ještě Monika Verlíková přidala další dva body, měl Nymburk navrch. Jenže po koši Kláry Rosenbaumové v útoku faulovala Egle, čím přišly nymburské ženy o možnost bodovat. Na druhé straně se prosadila Zavázalová pěti body a Hradec měl domácí opět na dosah.

„Já si myslím, že rozdílovými hráčkami byla Huňková a Šípová. Alena v rozhodující chvíli proměnila koš s faulem, v podstatě nedělala chyby v obraně. Vedle Egle se výborně prezentovala Šípa, která měla přesnou ruku při trestných hodech, které nás v jednu chvíli držely nad vodou. Za stavu 63:62 proměnila klíčovou střelu zpod koše," popsal důležité okamžiky Kurucz.

První finálový mač s USK Praha se hraje ve čtvrtek 21. dubna od 18 hodin v Praze.

TOMÁŠ LAŠ