První soupeř nymburských basketbalistů vzešel z třífázové kvalifikace a jmenuje se JSF Nanterre 92.

„Nenechme se zmýlit informací, že soupeř postoupil z kvalifikace. Letošní skladba kvalifikantů byla velice silná, byla v ní spousta mistrů zemí Evropy. Kdo v ní uspěl, je plnohodnotným členem letošní Ligy mistrů,“ připomněl kapitán Polabanů Pavel Pumprla.

Soupeř představuje typického zástupce francouzské ligy se spoustou hráčů tmavé pleti se všemi jejich přednostmi, jako je hra jeden na jednoho, efektní zakončení a rychlost. Vzhledem k tomu, že i český mistr má pro rychlou hru a ofenzivní práci dobré hráče, dá se čekat utkání se spoustou povedených akcí a pěkných košů. Přesto všechno jsou si všichni hráči vědomi, že na útočné polovině se utkání nerozhoduje. „Útočná hra je pěkná na pohled, ale většinu zápasů rozhoduje obrana především týmová,“ ví z desetileté zkušenosti s evropskými poháry nejostřílenější hráč Nymburka, pivot Petr Benda.

Ve skupině o osmi účastnících je větší šance opravit zpackaný zápas než ve čtyřčlenné, ale sázet na to není dobré. „Je to první utkání, a pokud se nám povede, bude to dobré povzbuzení do dalších zápasů,“ potvrdil důležitost prvního utkání hraném v hale Sportovního centra v Nymburce Pavel Pumprla, na který můžete koupit vstupenky v předprodeji.