Domácí košíkáři rychle prohrávali 0:9. Jenže se zase rychle vrátili do utkání. A v tomto duchu se hrál celý zápas. Skóre se pohybovalo jako na obřích vlnách, propady v průběžném stavu byly časté, takže diváci si přišli na své. I proto bylo utkání velmi zajímavé. Hrál se hodně útočný basketbal s množstvím tvrdých soubojů na celé ploše, nejen v podkošovém prostoru.

Po první části Nymburk prohrával o tři body, v poločase byl pro změnu o tři body vpředu. Ve třetí čtvrtině vedli domácí po sérii tří trojek o sedm bodů, ale i to bylo málo. Minutu před koncem hosté vedli o bod, ale domácím se nepovedly dvě akce a bylo po naději na výhru.

"Bylo to hodně vyrovnaný a bojovný zápas. Nic, co bychom nečekali. V koncovce to bylo hop nebo trop, ale mrzí me, že jsme zápas prohráli v tvrdosti a bojovnosti. Soupeř na nás začal hrát tvrdě a my jsme se s tím neuměli vyrovnat. Způsobilo to mnoho ztrát, víc než v první polovině. A nedostávali jsme se ke snadným situacím. Pak už to bylo hrozně těžké a sebevědomí šlo dolů. Nezvládli jsme koncovku, měli jsme ztráty balonů a často z ne dobrých rozhodnutí. Zápas jsme měli a mohli vyhrát," shrnul střetnutí nymburský hráč Pavel Pumprla.