Nymburk – Slavia 87:54

„Podaly jsme dobrý kolektivní výkon, balón rychle létal z ruky a proti zóně jsme měly i dost otevřených střel. Myslím si, že naše obrana pracovala výborně. Ve druhém poločase jsme se uspokojily výrazným náskokem, trochu jsme polevily, ale na nic jiného než na remízu ve třetí čtvrtině to hostům nestačilo. Utkání bylo pro nás zároveň i dobrou přípravou na těžký zápas v Eurocupu proti Szekszárdu,“ hodnotila utkání nymburská basketbalistka Alena Huňková.

Do utkání se zapojily i nové posily. „Skvěle se uvedla Ashley Paris, double-double na první zápas je výborné. Myslím, že budeme silný tým,“ přidala Huňková.

Spokojený byl také kouč vítězného družstva. „Byli jsme jednoznačně lepším týmem od začátku do konce. Na soupeři bylo znát, že neměl k dispozici klasickou rozehrávačku a tím trpěla jejich týmová hra. Naopak my jsme doplnili tým o dvě hráčky a tak jsem mohl vystřídat celý tým, aby všechny hráčky měly podobnou minutáž. I když jsme hráli týmově, jmenoval bych Alenu Huňkovou a Ashley Paris, které zahrály výborně. Jediný úsek, kdy nás soupeř přibrzdil zónovou obranou, byla třetí čtvrtina, protože jsme se nemohli trefit,“ řekl Daniel Kurucz. (mal, tl)