Svěřenkyně trenéra Kurucze se uplynulých týdnech prokousaly sítem kvalifikace až do závěrečného turnaje Final Four, který se uskuteční v posledních dvou dnech února v Karlových Varech. Společnost jim v pohárovém vyvrcholení bude dělat aktuálně třetí tým ligového pořadí Sokol Hradec Králové, pátý Valosun Brno a pořádající BA Karlovy Vary. Že vám chybí USK Praha? Ne, neznamená to, že by úřadující vítězky Euroligy a v domácích poměrech v podstatě neporazitelný tým vypadl v kvalifikaci. Hráčky pražského celku letošní účast v Českém poháru, stejně jako nymburští muži, odřekly.

Los byl k jedinému středočeskému zástupci příznivý. Nymburské Lvice se popasují v semifinále s domácími Karlovými Vary, které jsou v tabulce ŽBL až na sedmém místě. Pohárové zápasy, kdy jediný špatný výkon má za následek vyřazení, však mají svá specifika. Mnohdy bývají výsledky překvapivé.

„Svého soupeře v semifinále Českého poháru pochopitelně respektujeme. Jsme si vědomi jak jeho síly herní, tak i skutečnosti, že Vary budou hrát v domácím prostředí před svými fanoušky, kteří jim určitě připraví skutečně domácí kulisu. Přesto všechno jsme momentálně druhým týmem pořadí ženské ligy, a proto nemůžeme myslet jinak než na postup do finále," řekl k prvnímu utkání trenér Nymburka Daniel Kurucz.

Aby se děvčata v lázeňském městě necítila tak sama, rozhodlo se vedení týmu žen uspořádat autobusový zájezd pro fanoušky na obě utkání. „Chtěli bychom všem našim věrným vzkázat, že v autobuse jsou ještě volná místa," dává na vědomí kouč Kurucz.

Podrobnosti o zájezdu najdete na webových stránkách ženského týmu (www.zeny.basket-nymburk.cz) .

Tomáš Laš