Zápas byl jednostranný od začátku, hosté už neměli sílu ve třetím střetnutí domácímu celku vzdorovat. „Jediné, čeho jsem se obával, byla naše koncentrace. Aby naši hráči neměli v hlavách, že už je konec dřív, než opravdu nastane. Ale naši hráči ukázali, jací jsou profesionálové. Dodělali zkušeně svou práci. Je jedno, po kolikáté slavíte. Je to pořád titul, takže jsme opravdu šťastní," jásal po utkání nymburský kormidelník Kestutis Kemzura.
Jeho mužstvo hrálo opět tři soutěže, náročnou sezonu zakončilo očekávaným titulem. „Máme za sebou těžkou sezonu. Nedosáhli jsme všeho, co jsme chtěli, ale ve finále jsme pracovali naplno a dosáhli jsme toho, co od nás každý očekával. Právě proto to nebylo jednoduché, byli jsme pod velkým tlakem," ulevil si Kemzura.

Přestože hosté brali „jen" stříbro, byli po celé sérii hodně šťastní. „Pro nás to byla absolutně výjimečná sezona s tím, že jsme měli možnost hrát finále s Nymburkem, což pro nás byla úplně nová situace. Mrzí mě, že už jsme v posledním utkání nebyli tím týmem, který by držel Nymburk trochu více ve střehu, v lepší koncentraci. I když oni samozřejmě hráli koncentrovaně," vyprávěl po zápase kouč hostí Pavel Budínský. „Ale tohle utkání už nemůže zkreslit, že BK Děčín hrál letos finále poháru i ligy. Je tedy dvakrát stříbrný a to je myslím naprosto dobré. Jak říkal Jaromír Jágr, medaile a poháry možná zapadnou prachem, ale to co jsme s Děčínem zažili, byl naprosto ideální scénář. Děkuji hráčům, kolegům v realizačním týmu i neuvěřitelným fanouškům, že donutili hrát takového soupeře naplno. To byl ten správný Nymburk," řekl Budínský.

Obrovská radost z novopečených mistrů jen čišela. Pohár je v jejich moci. A je to zcela nová trofej. „Nedá se z ní pít ani moc manipulovat, jen se s ní vyfotit. Je zajímavá a je to unikát. Ta předchozí zase byla obrovská, větší než Stanley Cup," řekl nymburský veterán Luboš Bartoň.

„Šampaňské se z toho pít nedá, ale to nevadí, z flašky chutná taky dobře," doplnil ho kapitán Jiří Welsch, který jako první trofej pro vítěze přebral. „Nikdy jsem takovou trofej neviděl. Je jednoznačně lehčí než ta minulá, jeden člověk ji může zvednout. Je to originální, snad se ujme a bude na ni více zářezů Nymburka," dodal kapitán mistrů republiky.

Nymburk se dvanáctým triumfem přiblížil výkonu basketbalistek Brna, které mezi lety 1996 a 2008 získaly třináct titulů v řadě. „Není to úplně nejlepší pro ligu, že vládne jeden klub. Ale tady v Nymburku je touha hrát první housle v Evropě, alespoň v Eurocupu. Tomu odpovídá kvalita. Zatím nevidím v lize klub, který by se Nymburku mohl přiblížit. Ten rozdíl tam prostě je," dodal spokojeně Luboš Bartoň.