Moskevský velkoklub je spolek milionářů. CSKA je nejbohatším klubem nejen v Rusku, ale i v celé Evropě. Má rozpočet kolem jedné miliardy korun a na zápasy létá svým vlastním letadlem, stejně jako kluby v NBA. Tomu odpovídají i ambice. Nemohou být jiné, než vítězství v Eurolize i domácí soutěži, kterou je poslední dva roky mezinárodní VTB liga. Ta se hraje od roku 2008 a kromě jediného ročníku 2010/2011 nezná jiného vítěze, než právě CSKA.

„Do Prahy přijede skutečná legenda mezi kluby. Jako kdyby sem přijel hrát fotbal Real Madrid, nebo hokej Montreal Canadiens. Pro fanoušky je to velká příležitost vidět tak skvělý tým a my se pokusíme odevzdat naše maximum, aby viděli co nejlepší basketbal," vzkazuje nymburský kouč Kestutis Kemzura.

„Bude to těžký zápas, ale bereme ho jako příležitost zahrát si proti jednomu z pěti nejlepších týmů Evropy, kam CSKA patří. Není pochyb o tom, kdo je favorit, proto budeme hrát bez nervů, můžeme jenom překvapit. Utkání si chceme užít a nabídnout divákům, které tímto zvu na zápas, opravdu špičkový evropský basketbal," uvedl litevský trenér.

Překvapit CSKA na domácí palubovce už se Nymburku povedlo. V březnu 2012 vyhrál v Pardubicích vysoko 79:60. Bylo to dosud jediné vítězství z pěti vzájemných zápasů. Ten poslední viděla O2 Aréna v předminulé sezoně, kdy Nymburk před téměř šesti tisíci diváky prohrál 63:76.

Tomáš Laš