Přesto až do posledního soutěžního víkendu neměl jistotu postupu. Na paty mu šlapala benešovská rezerva se stejnou zápasovou bilancí. Nakonec rozhodovalo lepší skóre ze vzájemných zápasů.

Příští sezonu tým čeká první sezona v krajském přeboru I. třídy. „Rozhodně tam nechceme být do počtu. Se sestavou, kterou máme, by nějaký boj o přežití byl ostudou. Naším cílem je jednoznačně play-off a tam, jak praví sportovní klišé, se už může stát cokoliv. Míč je kulatý a začíná se vždycky za vyrovnaného stavu," řekl kapitán Pavel Hauerland, jeden ze základních stavebních kamenů letošního úspěchu.

Tým ale čeká dlouhé léto, protože s vyšší soutěží přicházejí i vyšší nároky na tréninkové dávky. „Tak určitě. Letos byl úspěch, když se nás před zápasem sešlo na tréninku sedm nebo osm, když se druhý den nehrálo, tak jsme kolikrát museli trénink i odpískat. V příští sezoně zkusíme zavést v zápasovém týdnu dva tréninky, snad se nám podaří kluky přemluvit, že je to opravdu potřeba," podotkl kapitán.

K sestavě na příští sezonu se vyjádřil vrchní skaut týmu a jeden z jeho zakladatelů Martin Fritzl: „Za letošním postupem stojí výborná práce v letním přestupovém období. Povedlo se nám přivést z Nymburka Ondru Motejlka, který sice naprosto ignoroval tréninky a o zápasech často i své spoluhráče, ale nakonec byl nejlepším střelcem týmu. Martin Pavlíček přišel taky z Nymburka, je to střední rozehrávač, což je klíčový post, navíc má téměř nevyčerpatelný fyzický fond. A nakonec se mi povedlo ze sportovního důchodu vytáhnout Jardu Cidlinu, který je bývalý rozhodčí a přináší tak hodnoty, které prostě nenatrénujete. Letos mám posily vytipované, už jsme nahodili udičku, jednání probíhají, jména zatím neřekneme," řekl se Fritzl.

Na poli sportovním tedy tým úspěšný je, horší je to na poli vyjednávacím. Zatím funguje bez sponzora. „KP I je zhruba dvojnásobně nákladný, nějaký mecenáš by se nám hodil. Máme krásné bílé dresy, sponzorsky nepolíbené, logo by se případně vyjímalo. Taky se nám osvědčil tisk diváckých bulletinů, kde je pro prezentaci firem prostor. Budeme rádi, pokud se někdo najde," dodal Hauerland.