ASTANA – NYMBURK 63:98

Nymburk v Kazachstánu potvrzoval svou velkou sílu v útoku. Tentokrát se dařilo zejména Vojtěchu Hrubanovi, který nastřílel dvacet bodů včetně tří trojek. Z dálky se dařilo i dalším hráčům a Nymburk si k výhře pomohl hned čtrnácti trojkami.

Mezi klíčové postavy patřil i Howard Sant-Roos, který znovu podal univerzální výkon a k dvanácti bodům přidal sedm doskoků a osm asistencí. Ještě o jednu asistenci víc měl při dvanácti bodech Michael Dixon.

Do střelecké listiny se zapsalo všech jedenáct hráčů, Nymburk si tak poradil i s absencí kapitána Jiřího Welsche a další opory Maxima De Zeeuwa.

Další utkání letošní sezony sehrají basketbalisté Nymburka až v pátek a opět to bude na palubovce soupeře. V rámci dalšího kola české nejvyšší soutěže zavítají na půdu týmu NH Ostrava. Páteční střetnutí bude mít úvodní rozskok v ostravské hale v 17.30 hodin. Potvrdí opět mnohonásobný český mistr svoji nadvládu?

Nejvíce bodů: Ilin 12, Caner-Medley 10 – Hruban 20, Dixon a Sant-Roos po 12, Randle 10. Fauly: 16:16. TH: 18/14 – 11/10. Trojky: 7:14. Doskoky: 36:41.

(čtk, mal)