NYMBURK – PARDUBICE   106:72

Nymburští favorité rázně vykročili za jubilejním desátým ligovým titulem a připsali si dvacátou výhru v řadě. Jako první se do listiny úspěšných střelců zapsal trojkou symbolicky Radoslav Rančík, jenž byl na konci se čtyřiadvaceti body i nejlepším střelcem zápasu.

V poslední části šlo už jen o to, jestli se nymburskému týmu podaří v sedmém zápase v řadě nastřílet sto bodů. Vzal to na sebe Drew Naymick, který dal koš s faulem a následnou šestkou poslal do obroučky přesně ten jeden potřebný bod. Do konce zápasu zbývaly ještě téměř tři minuty. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 106:72.

„Myslím, že jsme odehráli většinu zápasu dobře. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. To znamená, až na malé výpadky, s kvalitní obranou. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale v pátek to bude v Pardubicích jiný příběh. Jsme profesionálové, takže k tomu přistoupíme znovu s maximální zodpovědností," uvedl po vítězném střetnutí nymburský trenér Ronen Ginzburg.

Trenér Pardubic s hrou svých hráčů mnoho spokojený nebyl, vadilo mu především ustupování v obraně, po kterém domácí lehce skórovali. „Energie, kterou jsme mohli dát do úvodu zápasu, tam nebyla. V tomto momentu byl domácí tým o něco horší a mohli jsme situace využít k vybudování určitého náskoku. Trenér Ginzburg o přestávce po první čtvrtině zatlačil na své hráče, kteří pak zvýšili agresivitu a my jsme se s tím od druhé čtvrtiny těžko vyrovnávali," přiznal kouč poražených Dušan Bohunický.

Druhý zápas série se hraje v pátek na palubovce Pardubic. Nymburk nyní vede 1:0 na zápasy.

Nejvíce bodů: Rančík 24, Welsch a Naymick po 12, Carter 11, Benda 10 – Žabas a Muirhead po 15, Kotas 13, Peterka 12. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Kučera. Fauly: 20:21. TH: 26/31 – 12/18. Trojky: 8:8.

TOMÁŠ LAŠ