OPAVA – NYMBURK 76:84

Opava začala proti favoritovi bez respektu, vedla 8:3, favorit ale výsledek otočil, při rozletu je ale zastavil trojkou Kramný, následně proměnil jen jednu šestku Welsch. Druhou čtvrtinu otevřel Houška a Nymburk vedl o šest bodů. Snížit mohl Kramný, ale jeho další dalekonosný pokus se mu vykroutil z obroučky. Opavě se potom podařilo ubránit útok soupeře a Dokoupil stahoval na 17:23. Opava dál bojovala, rvala se o každý balón. Za stavu 19:28 pískli nejdříve sudí útočný faul Dokoupilovi, potom i obranný Kramnému. Page nejdříve dal jednu šestku, druhou sice ne, ovšem ten se dostal k míči znovu a z dálky si připsal do statistik tři body. Po trojce Simmonse vedli Středočeši už o čtrnáct bodů. Z perimetru umí i Jakub Šiřina- 28:38. Ovšem  další minuty patřily favoritovi, který svůj náskok znovu navýšil. Opava na kolena nepadla, po pěti bodech Sokolovského se nadechla, a když dal trojku Šiřina byla hala na nohou. Jenomže pak pískli sudí přísný faul Sokolovskému a nápor Opavských zastavil.

Na začátku druhého poločasu dal trojku Dokoupil a rázem domácí prohrávali jen o osm bodů. A to nebylo vše. Dokoupil se úspěšně prosadil z dálky, na druhé straně neuspěl Welsch. Navíc Sokolovský si došel pro koš s faulem, šestku proměnil – 50:54. Jenomže nymburské hvězdy více zdramatizovat zápas nedovolily. Opavští basketbalisté zbytečně některé situace řešili zbrkle a Nymburk, který kraloval na doskoku, získal svůj náskok zpátky. I tak si ale domácí zasloužili za předvedenou hru uznání. Měli také poslední slovo v zápase, kdy trojkou s klaksonem upravoval na konečných 76:84 Jakub Šiřina.

Body: Blažek 16, Dokoupil 15, Šiřina 14, Sokolovský 12, Cvek 6, Gniadek a Kramný 5, Klečka 3 – Mahalbašič 23, Simmons 18, Houška a Page 10, Massamba a Hruban 7, Welsch 5, Pomikálek 4. Rozhodčí: Dolínek, Hošek, Matějek. Fauly: 23:21. TH: 16/23:20/24. Dvojky: 15/34:23/39. Trojky: 10/29:6/14. Doskoky: 25:37. 5 chyb: 30. Kramný, 40. Sokolovský. Nejlepší hráč: Rašid Mahalbašič. Diváků: 2 801.