„Sehráli jsme velice těžké utkání. Kolín předvedl velmi dobrý výkon. Myslím si, že je to tým, který každoročně patří do TOP 5 v České republice. V prvním poločase jsme trošku zaspali, nechci říci, že jsme to podcenili, ale Kolín náš trošku zaskočil a nakonec jsme ten zápas dotáhli do šťastného konce. Vyhráli jsme asi i díky tomu, že máme větší zkušenost s takovými koncovkami. To byl asi hlavní důvod našeho těsného vítězství," řekl bývalý hráč Kolína a nyní opora Nymburka Martin Kříž.

„Já jsem měl možnost tady hrát. Vždy, když přijde plná hala, tak je tady skvělá atmosféra. Zvlášť proti Nymburku," dodal.

Nymburk v letošní sezoně nejvyšší soutěže ještě neprohrál. Kolín byl třináctý v pořadí, který se pokoušel o jeho skalp.

Chvílemi to vypadalo, že by ho mohl získat. Ještě čtyři minuty před koncem těsně vedl. V závěru ale udělal pár chybiček a zkušený soupeř toho dokázal využít.

Dvě a půl minuty před koncem se dostal do desetibodové výhody. Už se zdálo rozhodnuto, jenomže Medvědi se nevzdali.

Když patnáct vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny proměnil Kerr jednu šestku, ve vzduchu viselo prodloužení. To však odmítl Sant- Roos.

Přesto odcházeli kolínští hráči z palubovky jako vítězové. Alespoň v očích domácích fanoušků. Letos nebyl ještě nikdo tak blízko skalpu třináctinásobného mistra.

Diváci ve vyprodané hale jim tleskali ve stoje!

„Pokud budeme hrát nadále jako tentokrát, tak to bude jenom dobře. Myslím si, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů s Nymburkem, co jsem v Kolíně," podotkl Machač.

Dalším důkazem skvělé hry Kolína byl ten fakt, že Garret Kerr byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu. A to se stává málokdy, aby cenu dostal někdo z poraženého týmu. Jeho patnáct bodů a zejména sedmnáct doskoků je ale úctyhodným počinem!

Kolín - Nymburk 79:83

Body: Bakić 19, Kerr 15, Skinner 15, Machač 13, Dixon 10, Hunt 4, Ličartovský 3 – Sant-Roos 17, Allen 14, Meier 14, Hruban 10, Lawrence 9, Benda 7, Kříž 5, Peterka 3, Simpson 2, Welsch 2. Rozhodčí: Baloun, Lukeš, Paulík. Střelba za 2 body: 41/22:43/23. Trojky: 19/5:27/8. TH: 25/20:18/13. Doskoky: 38:36. Chyby: 18:24. Čtvrtiny: 18:20, 25:15, 15:24, 21:24. Diváků: 620 (vyprodáno). Nejlepší hráč: Kerr Garret (Kolín).