V patnácti vlastně odešel z domova. Za sportem. Stesk po domově? To u něj neplatí. „Už jsem si zvykl. První rok to bylo trochu těžší, ale to už je pryč. Jsem rád, že to je tak, jak to je. Každou chvilku doma si vždycky nesmírně užívám a těším se na ni,“ má jasno devatenáctiletý basketbalista, který už nakoukl do nymburského áčka.

Přijetí mezi hvězdami české košíkové si užíval. „Bylo to skvělé! Neuvěřitelná zkušenost a zážitek pro mě. Jsem za tuto příležitost, která se mi naskytla, moc rád. Hráči mě přijali úplně v pohodě, žádný problém tam nebyl,“ uvedl mladý sportovec.

Jeho osobním úspěchem je, že se dostal do širší reprezentace České republiky U20. „To mě velmi potěšilo, když jsem se tuto zprávu dozvěděl. Skončila nám klubová sezona, teď mě čeká ještě ústní maturitní zkouška a hned poté přijde právě první sraz širší reprezentace U20, který se bude konat v Opavě,“ nastínil nejbližší plány Novotný.

S týmem Nymburka U19 se stal se vicemistrem republiky. Tým prohrál ve finále s USK Praha. „Zatím to stále mrzí a asi si to ani neuvědomujeme, ale úspěch to určitě je. Sezona to nebyla vůbec jednoduchá, a i když jsme si všichni moc přáli místo první, tak i druhé místo je každopádně velkým úspěchem,“ má radost ze stříbra basketbalový talent.

Filip Novotný, 19 let

Bydliště: Jaroměř
Narozen: 9. 5. 1999 v Hradci Králové
Studuje: Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
Znamení: býk
Další oblíbené sporty: tenis, snowboarding, squash, surfing
Oblíbené jídlo: lasagne
Oblíbené pití: pomerančový džus
Oblíbený film: 21 a 22 Jump street
Oblíbená hudba: hudba od The Chainsmokers