O motivaci v zápase Nymburk – Bilbao nebude mít nouzi ani jeden ze soupeřů. Oba týmy jsou si vědomy, že výsledek zápasů napoví, pro koho putování Eurocupem skončí a kdo bude pokračovat dál. Síla španělských týmů a kvalita jejich hry na jedné straně a domácí prostředí a schopnosti porazit jakýkoliv evropský tým na straně druhé, jsou zárukou kvalitní podívané, na které byste rozhodně chybět neměli.

„Utkání proti Bilbau je pro nás velice důležité. Bude se rozhodovat, zda máme ještě šanci se ještě poprat o postup do dalších bojů. Musíme se připravit především na hru v obraně. Pokud budeme hrát dobře v obraně a pouštět se do rychlých protiútoků, máme velkou šanci," střádá plány na vítězství nymburský basketbalista Radoslav Rančík.

Že půjde o hodně důležité střetnutí, ví i Welsch. „Naše pozice v Eurocupu není úplně ideální, ale za určitých okolností máme stále šanci postoupit. Do utkání tedy půjdeme s jednoznačným cílem –  vítězstvím si prodloužit naději na možný postup. Vyhráli jsme v Bilbau, měli bychom vyhrát i doma," má jasno Jiří Welsch.

Tomáš Laš