Zatímco první tři duely začalo Olomoucko velmi dobře a dostalo favorita pod tlak, tentokrát už obhájce titulu nenechal nic náhodě a vlétl na domácí ve velkém stylu. Hodně k tomu pomohl Petr Šafarčík, který třetí zápas vůbec nehrál, ale své pětadvacáté narozeniny oslavil výborným výkonem v obraně, ale i v útoku.

„Tak jednoznačné jsme to nečekali, ale bylo na klucích z Olomoucka vidět, že toho mají dost. Základní pětka byla utavená. Ten výsledek je pro ně nepěkný a za celou sérii si to nezasloužili. Naopak by si asi zasloužili jednu výhru. Možná by si zasloužili za své výkony být s námi ve finále. Teď jim přeji hodně štěstí do utkání o třetí místo,“ uvedl po utkání nymburský hráč Vojtěch Hruban.

Jeho slova podpořil i trenér Oren Amiel. „Nebyl to tak zajímavý zápas jako předchozí, ale pokud se podívám na celou sérii, musím ocenit práci, kterou Olomoucko a trenér Benaček v této sezoně vykonali. Kdyby se v nadstavbě nezranil Palyza, určitě by skončili v tabulce výše,“ řekl na pozápasové tiskovce kormidelník nymburského družstva.