Svého soupeře v prvním zápase podle výsledku nymburští košíkáři poměrně snadno přehráli, ale zápas tak jednoduchý nebyl. V osmnácté minutě Nymburk prohrával v Dánsku 27:39, ale za dalších dvaadvacet minut dovolil domácím jen osmnáct bodů a v útoku dal o třicet více než opařený soupeř. Příčinu takového obratu vysvětlil kapitán nymburského mužstva Jiří Welsch.

„Bakken Bears svou hru zakládá na agresivitě, rychlosti a atletičnosti. Tento styl jim přináší hodně ovoce, ale na druhou stranu se trochou chytrosti dají snadno přehrát. Otevírají se vrátka k backdooru (zaběhnutí hráče za posledního obránce směrem ke koši a následná přihrávka na takto uvolněného hráče – pozn. red.), který soupeř může snadno využívat. První zápas o tom vypovídá. Když jsme nastoupili do zápasu, nechali jsme se jejich hrou zaskočit. V momentě, když jsme přišli na to, jak jejich nátlakovou, ale stále stejnou obranu překonat, byli jsme jasně lepším týmem," zavzpomínal na první utkání Welsch a dal tak i návod, jak si počínat v úterý.

I když hráči Bakkenu možná nejsou divákům příliš známí, svou kvalitu mají. Například Akoon-Purcell na pozici menšího křídla je nejlepším střelcem dánské ligy i týmu v Champions League. V prvním zápase o sobě dal vědět smečovaným košem po otáčce o 360 stupňů. „My se musíme zaměřit především na obranu. Myslet si, že soupeře přestřílíme je špatná varianta," dává na vědomí priority trenér Ginzburg.