„Byl to klasický polský soupeř. Nepříjemný, agresivní a hrál fyzický basketbal. My měli trochu problém chytit začátek, ale je třeba tým pochválit, jak jsme se ve druhé půli zlepšili a začali hrát to, co chceme. Díky tomu jsme zápas otočili a vyhráli. Každé vítězství je jen dobře,“ řekl k utkání Petr Šafarčík, hráč Nymburka.

Stejně jako před rokem pak nymburští košíkáři prohráli v přípravě s Gliwicemi a to 74:79. Polský celek se prezentoval agresivní a nátlakovou obranou, se kterou se mladý nymburský tým trápil. Ztrátu šestadvaceti bodů ale dokázal ve druhé půli umazat až na čtyři body, Gliwice však výhru nepustily. Petr Šafarčík měl 15 bodů, Martin Kříž 11 bodů a 12 doskoků.

Nymburk stále postrádal Vojtěcha Hrubana a posilu Omara Prewitta, navíc stále čeká na poslední posilu pod koš. Trenér Oren Amiel se pak rozhodl po výhře nad Slaskem šetřit ostatní zahraniční hráče a nedal jim tolik minut.