Celkem šest týmů se utkalo ve dvou skupinách o medailový postup a titul.

Nymburští hráli první utkání proti SOŠ Ostrov. I přes nízkou teplotu v hale se hoši rozehráli a byli k nezastavení. Po utkání na 4 x 6 minut bylo skóre 90:40.

Druhý zápas byl s Gymnáziem Prostějov. Favorizovaný tým nedal borcům z Nymburka ani bod zadarmo a celý zápas byl velice vyvážený. V závěrečné čtvrtině stála štěstěna při nymburském týmu a po závěrečném klaksonu svítilo na tabuli skóre 67:66.

„Radost z vítězství byla velká a dopomohla našemu týmu v klidné relaxaci,“ řekl Michal Hrstka, učitel gymnázia v Nymburce.
První semifinálový zápas přiřadil gymnazistům soupeře blízkého a to COP Nymburk. V lehkém tempu zvítězili 71:41.

„Po tomto utkání náš tým již vyčkával na finále, které nám opět přiřadilo Gymnázium Prostějov,“ řekl Hrstka.

Porážku z prvního utkání chtěl soupeř Nymburka odčinit již v první čtvrtině a zprvu se jim to dařilo. Mírný náskok a úspěšnější střelba je vedla směrem k jasnému vítězství. Nymburští borci se ale v polovině zápasu nadechli a skóre začali dotahovat. Jak se čas utkání zkracoval, síly ubývaly a přicházely i chyby, které soupeř využil a těsně před závěrečným hvizdem, se skóre otočilo na stranu Prostějova. Výsledek byl 41:45.

„Prvotní smíšené pocity prohry se brzy rozplynuly a při slavnostním vyhlašování již převládala radost z medailí, byť stříbrných,“ líčil pocity týmu Hrstka. 

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce má šikovné hráče, kteří byli zařazeni i do TOP 5 turnaje a patří k nim Tobiáš Mikula a Filip Novotný. 

Nejlepším střelcem celého republikového finále byl vyhlášen nymburský Filip Novotný.

„Velké poděkování a gratulace náleží nejen všem hráčům naší školy za bojovnost a skvělé výsledky, ale i trenérovi BA Nymburk, Janu Košařovi, za koučování všech zápasů,“ chválil celé družstvo Hrstka. 

Nymburskou školu reprezentovali: Tobiáš Mikula, Filip Novotný, Lukáš Mareš, Juraj Valentiny, Dominik Plešingr, Rostislav Jirák, David Snop, Martin Holoubek, Vojtěch Vejvar a Filip Kábrt. Tým vedl trenér BA Nymburk Jan Košař.