Zatímco v předchozích zápasech Nymburk dominoval hlavně pod košem, tentokrát se chytl střelbou z dálky. Dvě trojky dal Hayden Dalton, další přidal Jerrick Harding, dlouhé dvojky dal Petr Benda a domácí získali útočnou jistotu. To hosté, kteří přijeli bez reprezentanta Blakea Schilba, nepřipomínali tým, který v minulých zápasech Nymburk trápil. Hráli bez sebevědomí a jakoby se zataženou brzdou. Zřejmě se podvědomě šetřili na čtvrteční důležitý zápas s Opavou.

Nymburk toho dokázal využít a na palubovce dominoval. K výbornému výkonu se rozehrál Harding, který po zranění kotníku opět chytl správný rytmus a trefil čtyři z pěti trojkových pokusů. Celkem dal Nymburk šestnáct trojek z dvaceti osmi pokusů, což je skvělá úspěšnost padesát sedm procent.

Po vydařené druhé čtvrtině bylo o vítězi jasno a Nymburk se ve druhé půli hrou už hlavně bavil. Míč létal z ruky do ruky a hráči se předháněli v tom, kdo vymyslí hezčí přihrávku. Výjimkou nebylo ani akrobatické zakončení, jako v podání Hardinga. Hned na dvanáct minut vyběhl do hry nymburský odchovanec Rostislav Jirák, který také tvořil a připsal si šest asistencí. Více v zápase měl jen Omar Prewitt s jedenácti body a sedmi asistencemi.

Nejužitečnějším hráčem byl Stephen Zimmerman, který k osmnácti bodům přidal jedenáct doskoků, tři asistence a pět zisků. Podruhé za sebou tak překonal v užitečnosti hranici třiceti bodů. Na ní se dostal i Harding.

Nymburk - USK Praha 116:54

Nejvíce bodů: Harding 22, Zimmerman 18, Dalton 16, Hruban 12, Prewitt a Benda po 11, Palyza 8, Tůma 6, Kovář a Rylich po 5, Jirák 2 - Sehnal 13, Štěrba a Proleta po 11, Vyroubal 7. Fauly: 16:16. TH: 11/8 - 12/7. Trojky: 16:5. Doskoky: 50:23. Ztráty: 10:22. Zisky: 14:4. Asistence: 35:11. Čtvrtiny: 25:18, 34:15, 24:10, 33:11.