Nymburk – Ragusa 53:57

Domácí hráčky byly v první části hodně aktivní. Vytvořily si až dvanáctibodový náskok, o který ale postupně přišly. Škoda. Vyrovnaný zápas, boj o každý míč, o každý koš. Nymburk měl v zápase často velkou smůlu, míč tančil po obroučce, ale síťkou nepropadl. Nakonec se musely domácí hráčky před Italkami sklonit.

„Jsem zklamaná. Druhý poločas nám tam nepadla řada jasných střel. Po dobrých akcích, po dobrých nájezdech, ale bohužel ta úspěšnost nebyla taková, abychom mohly jít do vedení," ulevila si po utkání nymburský hráčka Kateřina Křížová.

Hostující družstvo těžilo hlavně z bodů čtveřice hráček. „Bylo to tím, že jsme byly na soupeřky dobře připraveny. Hráčky jsme dobře pokrývaly, ale je vidět, že jejich tým je hodně silný a vyrovnaný a skórovat může kdokoli. Teď to ukázaly," vyprávěla Křížová.

Ta přiznala, že utkání bylo hodně těžké. „Bylo to velice náročné fyzicky. Hlavně proto, že jsme na začátku vedli 16:4, ale během pár minut byl náskok pryč. Soupeř se díky tomu chytil. Kdybychom hrály více takticky, neztrácely jsme míče a chodily stále do rychlých protiútoků, hrály stejnou hru, to by na ně platilo. Škoda byla to, že jsme neproměnily některé jasné koše," litovala nymburská basketbalistka. „Předvedly jsme ale dobrý výkon a hrály jsme fakt dobře," chválila tým Křížová.