„Znovu jsme vstoupili do zápasu agresivně od prvního momentu. Myslím si, že to byl klíč k výhře," uvedl po třetím zápase s celkem Pardubic nymburský trenér Ronen Ginzburg. „Mentálně jsme se drželi hodně vysoko. Máme zkušený tým a věděli jsme, jak k tomu přistoupit. Celkově jsme možná nepodali tak energický výkon, jako byly ty první dva v sérii, ale především v obraně jsme si dokázali udržet svůj standard," potěšilo kouče vítězného mužstva.

Hosté přijeli do Nymburka za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy a pro jejich hráče to bylo hodně těžké. „Pro některé naše hráče bylo jednoznačně těžké vstoupit do zápasu. Známe sílu Nymburka a za stavu 2:0 jsem cítil, že je těžké najít motivaci uspět," uvedl pardubický kormidelník Dušan Bohunický.

Hostující mužstvo nemělo v sérii nejmenší šanci, Nymburk opět potvrdil svoji nadvládu. „Z celkového pohledu hodnotím celou sérii tak, že jsme nedokázali navázat na úspěch a emocionální naladění z Děčína. Prvním zápasem v Nymburku jsme se dostali mentálně hrozně dolů, když jsme tu dostali skoro o padesát bodů. To nás pro další průběh série hodně poznamenalo. Na druhou stranu jsem rád, že někteří naši mladí hráči ukázali sílu a budoucnost. Máme tak na co navazovat," řekl kouč Bohunický.

TOMÁŠ LAŠ