Pokud by se USK povedlo ukončit 49 zápasů trvající neporazitelnost Nymburka, pátý zápas by se hrál 29. dubna na hřišti obhájce titulu.

Sovy, které byly po základní části sezony a nadstavbě deváté a pak v předkole vyřadily Brno, předváděly v prvních dvou zápasech v Nymburce sympatický výkon. Hlavně v prvním zápase drželi hráči USK krok s favoritem až do poslední čtvrtiny, kdy ale už doplatili na malou rotaci a prohráli 78:100. Hned druhý den pak Nymburk unaveného soupeře přehrál 95:58.

„Teď ale máme pár dní na to si odpočinout a pokusit se doma být Nymburku vyrovnanějším soupeřem,“ řekl trenér USK Dino Repeša. Ten by měl mít navíc k dispozici širší kádr. Z turnaje v zahraničí se mu vrací junioři David Böhm a Patrick Samoura, otázkou je, jestli po zranění už budou k dispozici Raheem Appleby, Marko Stevanovič a Ondřej Sehnal.

Nymburk měl v prvních dvou zápasech rovněž dvě absence, když Michael Myers léčil poranění kotníku a Pavel Pumprla bojoval s nemocí. Oba už by ale měli být na utkání připraveni.

„Je to play off a každý se snaží hrát co nejlépe. První zápas se USK extrémně povedl, trefovali se z dálky. My nebyli schopní je tak zatlačit, aby jim to tak nešlo. Hráli ale v podstatě v šesti lidech, takže odešli fyzicky. Je jasné, že s námi v tak malé rotaci nemohou vydržet běhat. Ale hráli pěkný basket. Doma mohou cítit větší šanci, možná se jim někdo uzdraví, ale my jim musíme od prvních minut ukázat, kdo je v této soutěži lídrem, a nepřipustit žádné komplikace,“ uvedl Tomáš Vyoral, hráč Nymburka.

Přidal se i nymburský asistent trenéra Aleksander Sekulič. „Jisté je, že musíme být připraveni od první minuty, protože USK u nás ukázali, že umí hrát dobrý basketbal. Někteří jejich zranění hráči se už asi zapojí, což z nich bude dělat ještě nebezpečnějšího soupeře. Naše výhoda je, že máme hráče, kteří jsou zvyklý na to hrát v rychlém sledu po sobě. To se budeme snažit využít a také ukázat, že hrajeme na vyšší úrovni,“ řekl před zápasem Sekulič.