Na soupeře pro čtvrtfinále si Nymburk musí počkat z předkola. Měl by jím být vítěz souboje mezi USK Praha a právě Brnem. Případně Kolín, pokud dokáže zvítězit nad Ústím nad Labem. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Olomoucko s Pardubicemi, Děčín s Opavou a Svitavy rovněž musí čekat na postupujícího z předkola.

Nymburk měl dosud jen dvě sezony bez jediné prohry před play off. A vždy zkrácené. V sezoně 2013/14 vyhrál všech 22 zápasů základní části, když soupeři hráli 42 kol, v sezoně 2010/11 odehrál před play off jen desetikolovou nadstavbu, jelikož základní část vynechal kvůli účasti v Adriatické lize. Tentokráte odehrál bez porážky kompletní základní část i nadstavbu.

V Brně měl cestu za výhru usnadněnou, když domácí šetřili některé opory na předkolo play off. Oslabená sestava nezvládala presinkovou obranu Nymburka po celém hřišti a Brno často ztrácelo míče ještě na své polovině hřiště. Hosté si tak rychle vybudovali dvouciferné vedení a to neustále navyšovali.

"Hlavní je, že se v posledním utkání před play off nikdo nezranil. To je nejdůležitější pro nás i Brno. Jinak není k utkání moc co říct," uvedl nymburský trenér Oren Amiel.

Brno - Nymburk 60:111

Nejvíce bodů: Jokl 12, Kereselidze 10, Kozina 9 - Peterka 17, Kříž 16, Wright 13, Bohačík 12, Davis 10, Pumprla 9, Šafarčík 7, Hruban a Lawrence po 6, Vyoral, Myers a Benda po 5.

(tz)