TRUTNOV – NYMBURK 51:83

„Ani nevím, koho bych zvolil jako nejlepšího hráče utkání. Hráli jsme skvěle jako tým," začal celkové hodnocení zápasu nymburský trenér Daniel Kurucz.
Pořadatelé nakonec vyhodnotili jako nejlepší hráčku hostujícího týmu Jessicu Kuster. Možná proto, že byla se sedmnácti body nejlepší střelkyní zápasu. „Očekávala jsem, že Trutnov bude hrát hodně do těla a rychleji v útoku," prozradila Kuster po utkání.

Ona sama má z loňska zkušenosti se zápasy proti Trutnovu v poháru CEWL. „My jsme ale ukázali, že máme dobrý tým. Pochopitelně jsem ráda za vítězství. Výhra je cenná ze dvou hledisek, jednak jsme získali dva body do tabulky, za druhé jsme ukázali, že můžeme hrát proti silným týmům tak dobře," dokončila hodnocení zápasu Kuster.

Domácí hráčky v poločase prohrávali už o devatenáct bodů a všichni očekávali, co se bude dít po změně stran. Ovšem po pěti ztrátách Trutnova v řadě bylo jasné, že se zmrtvýchvstání konat nebude.

Body: Prokešová 11, Cady 9, Pazderová 8, Ovsíková a Milošev 6, Nagyová a Falla 4, Vondráčková 2, Vašáková 1 – Kuster 17, Šikšniuté, 12, Bortelová a Šípová 11, Chomenčuk 9, Taylor 7, Hamplová a Bartáková 5, Skokanová a Huňková 3. Čtvrtiny: 16:23, 6:18, 12:29, 17:13.

Tomáš Laš