Turnaje se tentokrát účastnilo více než 160 družstev a 1500 hráčů. Svoje želízka měla Sadská v kategorii U18, U16 a U12. „Ročníky se na turnaji střídají, jeden rok jsou sudé, další liché. Pro straší týmy to byla právě jejich kategorie, smůlu měly nejmladší, většinou desetileté hráčky, které svoji kategorii otevřenou neměly, praly se tak se staršími," uvedla trenérka sadských Vos Blanka Žánová.

Zdravotní trable se ve finále projevily

Nejstarší tým U18 měl od začátku velmi těžkou cestu turnajem. Již první zápas s loňskými vítězkami, holandským Lokomotief Rijswijk, byl těžký a po cestě bylo první vítězství velmi cenné. Skupinou pak procházely Vosy i dál vítězně, když postupně porazily BTL Verviers Pepinster (B), LTV Lippstadt (D), BBC Campania Dessel-Retie (B), EVN (DK). Ze skupiny tak postoupily z prvního místa a čekaly na soupeře z druhé skupiny. Tím byl nakonec BG Zehelendorf (D). Ani tady holky nezaváhaly a postoupily přes zdravotní potíže některých z nich do finále. Zde se projevily zdravotní problémy oslabením týmu a družstvu, které ve skupině sadské hráčky porazily, ve finále podlehly 45:40. První stříbro bylo doma.

Osmnáctka měla velkou smůlu

Mladší holky, U16, měly smůlu na rozlosování. Hned v prvním zápase se potkaly s mistryněmi Dánska BC Virum, kterým podlehly o jediný bod. „Jak moc smolná byla prohra, se ukázalo až později, protože tento tým se probojoval až do finále," hlesla trenérka Sadské. V dalším zápase hráčky z Polabí podlehly až v prodloužení týmu DAS DELF (NL) a bylo jasné, že do bojů o kovy nepostoupí. „Přesto bojovaly dál a ostudu neudělaly," byla spokojená Žánová.

Nejmenší košíkářky pořádně překvapily

Pro nejmladší tým byl takto velký turnaj křest ohněm. Navíc nebyla vypsána jejich kategorie, kterou hrají u nás, takže je čekaly zápasy se staršími a vyspělejšími týmy. První zápas s chlapci z BC Virum dopadl dobře, z holek spadla nervozita a v dalším průběhu se praly jako o život. Skupinu vyhrály a v semifinále narazily na domácí Lemvig. „Přestože byly dánské hráčky vyšší a mohutnější, podařilo se nám rychlostí a technickou vyspělostí je přehrát a dostat se až do finále," měla radost trenérka. Pro nejmenší to byl obrovský a nečekaný úspěch. Ve finále nestačily na starší hráčky CELERITAS DONAR (NL) a přestože v poločase vedly, síly jim na konečné vítězství nestačily. Přesto jsou jejich stříbrné medaile velmi cenné.
„Účast na turnaji Limfjords Cup 2014 byla pro ŠBK velmi úspěšným srovnáním klubového basketbalu," dodala Žánová.