NYMBURK – USK PRAHA 44:83

Pražanky útočí na šestý titul v řadě, v lize drží sérii osmdesáti výher a ani druhý nejlepší tým základní části pro ně neměl být problém. Vždyť jediný dosavadní souboj v sezoně vyhrály jasně o čtyřicet devět bodů.

Tentokrát sice Nymburk chvíli držel krok a vedl ještě 16:15, ale pak favoritky šňůrou 13:0 odskočily a od druhé čtvrtiny už měly zápas pod kontrolou. A to i přesto, že jim chyběla jedna z opor Kateřina Elhotová.

Šanci dostala Tereza Vyoralová a chopila se jí velmi dobře, když jí jen těsně unikl mezi ženami málo vídaný triple double za dvanáct bodů, deset doskoků a devět asistencí. Postupně náskok USK narostl přes třicet bodů a Nymburk neměl šanci.

Trenérka USK Natália Hejková si tak mohla dovolit rozložit síly mezi celý tým. Hlavní rozdíl byl v rychlých protiútocích, z nichž hostující hráčky vytěžily sedmadvacet bodů, zatímco domácí jen tři. Pražanky měly výraznou převahu také pod košem a náhradnice přestřílely lavičku Nymburka 48:11.
Druhé finále se hraje v neděli od 17 hodin v Praze na Královce.

„Bylo jednoznačné, že USK vyhraje. Měly jsme hodně ztrát a víc k tomu není co říct. Kdybychom udělaly méně ztrát a hrály v útoku aktivněji, mohl výsledek vypadat jinak," řekla domácí hráčka Veronika Bortelová.

„Myslím, že to byl pěkný zápas a první dvě čtvrtiny byly celkem vyrovnané. V těch jsme drželi USK bodově dole a prohrávali jsme jen o třináct. To jsme hráli dobře v obraně. A také jsme slušně skórovali. Pak se ukázala síla lavičky hostí a když hostující tým vystřídal, byl stejně dobrý. Rozhodla třetí čtvrtina, pak už to bylo složité. Měli jsme mnoho zbytečných ztrát," uvedl kouč Nymburka Daniel Kurucz.

Nejvíce bodů: Šikšniutéová 10, Bortelová 9, Kusterová 7 – Vyoralová 12, Hanušová 11, Vaughnová, Petrovičová a Burgrová po 10.