Nymburk chce zopakovat triumfy v lize a poháru a více prorazit na mezinárodní scéně v Eurocupu a VTB lize. Pomoci k tomu má nový litevský trenér Kestutis Kemzura, který do týmu vnesl disciplínu.

„Minulá sezona splnila naše očekávání, ale pro letošní sezonu chceme díky vstupu Sportovního Holdingu Praha začít naplňovat cíl ještě více prosadit Nymburk v Evropě," řekl před sezonou prezident klubu Miroslav Jansta. „Chceme obhájit pohár, vítězství v lize, ale také chceme zlepšit pozici v Evropě. Vypadli jsme sice z kvalifikace o Euroligu, ale vzhledem k budování týmu a zdravotním problémům to nebereme jako neúspěch," připomněl porážku v kvalifikaci s Banvitem.

I tak se ale Nymburk může těšit na konfrontaci s elitními kluby v Evropském poháru, kde mu los přisoudil za soupeře týmy se zkušenostmi z Euroligy: Ostende, Le Mans, Cantú, Cibonu Záhřeb a bundesligový Artland.

„Je to skupina téměř euroligových parametrů, ale pro nás to budou přesně ty zápasy, které chceme hrát," řekl trenér Kemzura. „Je to těžká skupina, ale hrajeme proti lidem a ne robotům. Nesmíme se jich bát. Jít na sto procent a ukázat, že i my máme kvalitu," uvedl nymburský pivot Radoslav Rančík.

Český mistr vstupuje už dnes do VTB ligy, kdy hraje na palubovce Tallinnu. Doma se poprvé představí 27. října, kdy přivítá polský Turów v pražské Tipsport Areně. Zde by měli desetinásobní čeští šampioni v sezoně odehrát zhruba dvanáct zápasů, podle toho, jak jim to dovolí program hokejistů Sparty a Lva.

V české nejvyšší soutěži odehraje Nymburk jen polovinu zápasů. Je to kvůli tomu, že má český šampion nabitý program, a soupeři v Mattoni NBL mu vyšli vstříc. První zápas v Ústí nad Labem už mají svěřenci trenéra Kemzury za sebou, vyhráli vysokým rozdílem.

Kromě toho, že Nymburk nepostoupil do Euroligy zaznamenal na startu sezony další problémy. Ty se týkají zranění některých hráčů. Mimo jsou zatím Benda, Simmons a Page. Proto klub jedná o krátkodobém posílení týmu pod košem. „Vedeme jednání. Chceme přivést hráče, který by byl schopen se rychle začlenit. Poohlížíme se v zahraničí, protože u nás v lize nevidíme hráče, který by měl potřebnou výkonnost a není pod smlouvou," dodal Šimeček s tím, že klub se rozhodl angažovat švédského rozehrávače  Massambu, který byl v týmu v minulém týdnu na testech.