„Trenér hráče upozorňoval, že se nesmíme nechat ukolébat jednoduchým vítězstvím v minulém zápase a že musíme hrát nejméně tak dobře jako v předchozím duelu,“ citoval vedoucí družstva Vratislav Šístek nymburského trenéra Ronena Ginzburga.

Zápas byl od prvních minut opět jasnou záležitostí úřadujícího mistra. „USK nedokázalo skórovat ani z jednoduchých pozic,“ podotkl Šístek.

„Hosté hráli solidně. Přestože nemuseli přijít s ničím speciálním. My jsme hráli s přílišným respektem a nebyl to rozhodně dobrý výkon. Je jisté, že tahle série není lehká pro hráče ani trenéry. Tvrdě jsme pracovali, abychom tyhle zápasy hráli a já doufám, že náš tým může hrát lépe a na konci z toho budeme mít lepší pocit. Máme ještě jeden zápas, abychom se ukázali, ale je jasné, že Nymburk nám nic darem nedá,“ uvedl kouč USK Ken Scalabroni.

„Nehráli jsme špatně. Hrálo se nahoru dolů. Viděl jsem hodně zápasů soupeře, jsou mladí, koučovatelní, myslím si, že letos vytěžili maximum ze svého potenciálu. Stále se v našem výkonu dá ale mnohé zlepšit,“ řekl nymburský Ginzburg.

Vladimír Malinovský
Tomáš Laš