Nymburk má s Kolínem jasně pozitivní bilanci. V letošních obou střetnutích Nymburk dominoval a skóre je pro nováčka soutěže hrozivé: 222:129 pro obhájce trofeje.

„Očekávám pokračování toho, co jsme začali ve středu s USK. Mám na mysli přístup hráčů, který byl přesně podle mých představ,“ vrátil se nymburský trenér Muli Katzurin k vysoké výhře nad pražským týmem. „Samozřejmě máme lepší soupisku než Kolín, takže očekávám od našich hráčů přesně to samé co ve středu – absolutní koncentraci na zápas,“ uvedl nymburský kouč, který myslí i na příznivce svého klubu. „Doufám, že fanouškům předvedeme hezkou podívanou, rozhodně si to zaslouží.“

O tom, že Nymburk je jasným favoritem zápasu, nepochybuje nikdo. Ani kolínský trenér Miroslav Sodoma. „Neřekl bych, že o nic nejde, protože všechny výsledky jsou vnímány sportovní veřejností. My nebudeme hrát pod žádným stresem, můžeme zkoušet vzdorovat v některých úsecích zápasu a vyzkoušet si, jak se hraje proti takto silnému týmu,“ řekl kolínský kormidelník.

Sadská hraje v Brně, se kterým bojuje o sedmou pozici a letošní bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná. Brno sice nedosahuje síly z minulých let, ale je to stáletým s řadou velice zkušených hráčů dirigovaných reprezentačním rozehrávačem Štěpánem Vrublem.