Své síly mezi sebou změřili žáci z 9.B a učitelé, kterým na pomoc přišli zkušenější mistři v oboru, především trenéři BCM Nymburk a k vidění tak byl zajímavý basketbal.

Zápas, ve kterém se utkají žáci proti učitelům, se u nás na škole koná pravidelně, vždy na konci roku a pokaždé si zahraje odcházející devítka. Letos ale přišel učitel Jan Petřík s nápadem uspořádat tento zápas „pro Calvince", tedy získat pro něj touto cestou finanční prostředky na jeho další studium, návštěvy lékaře 
a celkové lepší živobytí. A tak spolu se dvěma žáky 
z 9.A a Radkem Formánkem 
z 8. A spojili hlavy dohromady a měsíc pracovali na přípravě tohoto projektu.

Nechala se natisknout trička s potiskem „We play for Calvince" a tematická tabule o Calvincovi, která je k vidění v přízemí školy.

Basketbalový zážitek si nenechali ujít ani vzácní hosté jako místostarosta Pavel Fojtík, studentka kalifornské univerzity Alexis Sones, která se stala posilou týmu učitelů 
a ukázala všem své ohromné basketbalové nadání, a Asha Nicol.

Ohlasy na tuto akci jsou téměř ze všech stran velmi kladné, což nás velmi těší. Asi nejdůležitější pro nás všechny ale je, že se podařilo na Calvince vybrat téměř 4 tisíce korun, což je skvělé. Všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou, moc děkujeme.

Zápas nakonec skončil stavem 66:67 pro učitele, takže žáci byli od vítězství opravdu jen malý krůček. Ale i jim patří velký obdiv, protože takhle blízko k výhře nad silným týmem pedagogů ještě nikdo nebyl. Možná z kluků vyrůstají budoucí basketbalové hvězdy, kdo ví.

Autor: Dominika Soukupová