Ostravští nezvládli v rozhodujícím pátém zápase série druhý poločas, který prohráli 23:44. Ostrava nedokázala prořídlé řady Orlů uhonit k smrti.

Konečné třetí místo Ostravy je úspěchem týmu Dušana Medveckého, ale Marek Stuchlý byl určitě ve svých plánech a představách o trochu výše. Při předávání medailí bylo v televizi vidět, že pocit trpké porážky mu hodně cloumal nervovou soustavou a bronzová medaile jakoby ho pálila na hrudi.

Semifinálovou sérii sledovali i nymburští hráči, kteří po hladké výhře tři nula na zápasy čekali na svého finálového soka. „Já jsem osobně očekával Ostravu. Hrát proti Ostravě by bylo více důstojnější. Prostějov si finálovou účast vybojoval a je třeba jim sklonit poklonu, že dokázali vyhrát dvě série play off v podstatě v šesti lidech. Doufám, že jim zbyl dostatek síly ještě pro finálovou sérii," přeje si před vrcholem sezony nymburský borec Jiří Welsch.

To Radoslav Rančík příliš neřešil, na koho jeho mužstvo narazí." Je úplně jedno, kdo bude naším soupeřem. My se musíme soustředit na náš výkon na hřišti. Oba týmy jsou schopné a evidentně byl Prostějov lepší tým," uvedl hráč s třináctkou na nymburském dresu. „Možná jim nebude hrát do karet, že mají úzkou soupisku. Podívejme se, s úzkým kádrem prošli skrz čtvrtfinále i semifinále a beze sporu je to tým, který má ještě co ukázat," varuje Rančík před přehnaným optimismem.

Přesto je ale Nymburk jasným favoritem. První dva zápasy finálové série hrané na čtyři vítězné duely se hrají v nymburské hale Sportovního centra. Sobotní utkání začne v 17.30 hodin, o den později se začne v 18 hodin. Ve středu a ve čtvrtek se hraje v Prostějově.