Po suverénním vítězství v základní části Krajského přeboru I. třídy to ani nemůže být jinak. „Play off je samozřejmě jiná soutěž, ale my jsme se v předchozích letech už dost otrkali. Loni jsme zvládli dojít k titulu ze zadní pozice, letos jsme si v sezoně vybojovali výhodu domácího prostředí, měla by to být naše výhoda," říká jeden ze zakladatelů klubu Martin Fritzl.

Domácí hala v Komenského ulici Rémě skutečně svědčí, letos v ní ještě neprohrála ani zápas. Pokud by to udržela i v průběhu play off, pak by jí to stačilo k titulu. „Nečekáme ale nic jednoduchého. Prvních čtyři pět týmů je opravdu vyrovnaných, navíc čtvrtfinále a semifinále jsou jen na dva vítězné zápasy, tam se může stát cokoliv," podotýká kapitán Pavel Hauerland.

Rému zdobí neobyčejná vyrovnanost kádru, který je ale na druhou stranu dost úzký, čítá pouhých jedenáct hráčů. „Každou absenci pociťujeme, ale snad vydržíme na vyřazovací boje kompletní," dodává Fritzl.

Réma začíná svoji pouť play off v sobotu od 19:45 hodin v hale Základní školy Komenského v Nymburce proti Královu Dvoru. Loni se během vyřazovací části Komenda velmi slušně zaplnila, hráči doufají, že letos bude situace stejná a zvou do haly každého diváka lačného po kvalitním basketbalu.