„Lehce utrpěná výhra. Podobná jako se Svitavami, bylo to skoro jako přes kopírák. Vypadalo to na relativně snadný zápas, ve druhé čtvrtině jsme byli plus dvacet a myslel jsem si, že se to bude v pohodě dohrávat. Ale asi jsme měli v hlavě schovanou únavu. Soupeř to vycítil a zbytek zápasu byl až zbytečně vyrovnaný,“ uvedl po utkání nymburský basketbalista Pavel Pumprla. „Měli jsme to asi pod kontrolou, ale zbytečně se to tahalo v rozmezí deseti a patnácti bodů,“ řekl Pumprla.

Po utkání si oddechl i domácí trenér Oren Amiel. „Konečně máme za sebou náročný týden, co se týče zápasového programu. Bylo na nás vidět, že to byl těžký týden. Udělali jsme jen to, co bylo potřeba, nic víc, nic míň,“ vyprávěl kouč vítězů. „Ústí je nebezpečný tým zvlášť v ofenzivě, je to první celek v úspěšnosti trojkové střelby a myslím, že se nám to podařilo trochu srazit. Každopádně máme na čem pracovat, musíme zapracovat nové tváře do našeho týmu,“ střádá další plány Oren Amiel.

Únavy nymburského mužstva chtěli hosté využít. „Věděli jsme, že to bude pro Nymburk třetí zápas v pěti dnech a měla z toho být alespoň na začátku výhoda pro nás. Bylo to ale přesně naopak. Nymburk do zápasu vlétl a na začátku si vybudoval jedenáctibodový náskok,“ uvedl po utkání Antonín Pištěcký, trenér hostujícího celku. „My jsme se, jako v každém zápase, chtěli soustředit na tři věci. První z nich byla, že nepoztrácíme tolik balonů při tlaku, který domácí tým vytváří. To se nám podařilo. Za druhé jsme se chtěli soustředit na obranný doskok. S tím mohu být spokojen, Nymburk měl osm útočných doskoků. Za třetí jsme se chtěli soustředit na náš útočný doskok, bohužel jich bylo jen šest. Zápas rozhodla dvě čísla – body z rychlého protiútoku a trojková úspěšnost soupeře,“ popsal zásadní prvky zápasu kouč Ústí.

Nymburští košíkáři se už mohou soustředit na další utkání Ligy mistrů, které sehrají ve středu od 18 hodin na půdě litevského celku BC Lietkabelis Panevežys. (mal, tl)

AUTOR: Vladimír Malinovský, Tomáš Laš