Hráči USK šli do utkání se širší soupiskou, když se jim z juniorského turnaje vrátili Patrik Samoura, David Böhm a Marek Vyroubal. Jenže ani to Pražanům nepomohlo zachytit začátek utkání. Nymburk nehodlal nic ponechat náhodě a nastoupil na domácí s presingovou obranou, která dovolila USK v první čtvrtině jen deset bodů.

Nymburk tak rychle získal dvouciferné vedení a to průběžně navyšoval. Soupeře nutil hned ke 26 ztrátám, po kterých často snadno skóroval a bavil diváky hezkými smečemi. Velmi dobře hrál zejména Jaromír Bohačík, který dal 17 bodů. Mimo jiné přihrál na alley oop Alexovi Davisovi a chvíli na to sám důrazně zasmečoval.

Obhájce titulu dominoval pod košem, odkud dal 42 bodů, zatímco USK jen šest. Hosté měli i o 15 doskoků více. Kromě Bohačíka předváděli velmi dobrý výkon i další hráči, zejména kapitán Pavel Pumpla, který předchozí dva zápasy vynechal kvůli nemoci. Tentokráte za 14 minut stihl 13 bodů. Alex Davis přidal osm bodů a 10 doskoků a pomáhal týmu hodně i v obraně. Eugene Lawrence se zas blýskl osmi asistencemi.

"Kontrolovali jsme zápas od začátku. Po té pauze dvanácti dní před čtvrtfinále se konečně dostáváme do rytmu, ale stále tam bylo hodně momentů, kdy to od nás nebylo takové. Ale celkově to byl dobrý zápas a těšíme se na páteční duel," uvedl Oren Amiel, trenér Nymburka.

"Asi se dá říct, že to byl od nás nejlepší zápas v sérii. Rozhodně z pohledu obrany. Dostali jsme jen padesát bodů. Ale zase se nám tolik nedařilo v útoku, i když 88 bodů venku není špatné. Párkrát jsme si však mohli více půjčit míč. Ale vyhráli jsme hladce a jsme spokojení. Zítra to budeme chtít dotáhnout. Budeme se snažit, aby to mělo podobný průběh, abychom hned na začátku nastolili tempo a nepřipustili žádné komplikace," přidal své postřehy nymburský hráč Martin Peterka.