Podle taktovky atletického trenéra Ivana Šlehobra se nyní probíhají tréninky nymburských basketbalistů. Hlavní kouč Muli Katzurin se k týmu připojí v pondělí.

Jak dlouho bude víceobjemová příprava trvat?

Počítám, že tři týdny.

Máte různé typy hráčů od mohutných po subtilní. Budou mít některé skupiny hráčů nějaké úlevy?

Většina hráčů bude mít stejnou přípravu jako jejich spoluhráči, ať je to Aleš Chán nebo Terrell Everret. Výjimku udělám pravděpodobně u Mike Bernarda, kdy budu běh kombinovat s rotopedem.

Jaký je důvod?

Na jeho bedrech je hodně svalové hmoty a nedovedu si představit, že bych ho mohl zatížit stejně jako „malé“ hráče.

V čem bude mít úlevy?

Počítám, že snížím zatížení jeho dolních končetin tak na 50%. Tedy bude také běhat, ale polovina zátěže proběhne na rotopedu. Posilování rukou, břicha nebo zad zůstane stejné jako ostatních hráčů.

To znamená, že budete mít práci navíc …..

V tom je kvalita kondiční přípravy. Nelze postupovat jako přes kopírák, je třeba přípravu přizpůsobit podmínkám a „materiálu“, který je v daný okamžik k dispozici.

Nové hráče jste viděl jen chvilku, ale přesto, v jakém stavu přišli?

Řekl bych že v dobrém. Našim společným cílem je připravit každého jednotlivého hráče na náročnou sezonu, která nás čeká již od začátku října.

Už v minulém roce jste aplikoval trochu odlišnou fyzickou přípravu. Jak se vám model osvědčil?

Myslím, že to bylo vidět v průběhu celé sezony. Byli jsme méně zranění, byli jsme dobře připraveni na play-off a neměli jsme problémy s kondicí v průběhu celého roku.

O co se v přípravě snažíte?

Předně se snažím, aby tréninky byly pestré. Nechci jen běžnou lokomoci, kdy hráči jen běhají, chci, aby rozmanitostí přípravy lépe překonávali kvantum fyzických objemů. Tréninky jsou sice nesmírně náročné, ale myslím, že je méně bolí.

V kádru bude „pouze“ 12 hráčů. Zvyšuje se vaše odpovědnost za dobrou prevenci zranění?

Stejně jako v loňské sezoně směřuji cíl kondiční přípravy především k minimalizaci počtu zranění. Už od této chvíle podnikáme kroky k prevenci. Chceme například zlepšit servis pro hráče v kapitole fyzioterapie rozšířením této buňky realizačního týmu.